bookmark manager

Yer imleri birçok kullanıcı için olmazsa olmaz ve neredeyse tarayıcıların hepsi birbirlerinden bu veriyi alabilecek araçlar içeriyor. Bu anlamda Vivaldi'de benzere bir araç içeriyor. Fakat henüz geliştirme aşamasında olduğundan bu veri aktarma zaman zaman çalışmıyor ya da hatalı çalışıyor.

İşte bu tip sorunların önüne geçmek için alternatif bir yoldan bahsedelim istedik. Biliyorsunuz Vivaldi de Chromium tabanlı bir tarayıcı ve içerisinde Chrome tarayıcıda bulunana araçları da içeriyor. Chrome'un içerisinde bulunan dahili yer imleri yöneticisi bizlere bu konuda yardımcı olabiliyor.

bookmark

Bunu için tarayıcının adres satırına vivaldi://bookmars yazarak Enter tuşuna basın ve dahili yer imleri yöneticisini açın.

Bu sayfa yardımı ile diğer bir tarayıcıdan almış olduğunuz yer imlerini HTML dosya formatında içeri aktarabilirsiniz. Bunun için sayfadaki Düzenle düğmesine basarak açılan menüden Yer işaretlerini HTML dosyasından içeri aktar menüsünü seçin.

Bunun için elbette bir eklenti de kullanılabilir ama en basit ve hızlı bu şekilde yapılabilir. En azından karalı bir Vivaldi sürümü çıkana kadar aklınızın bir kenarında bulunsun.

Görüşmek üzere...