vivaldi 1.8

Vivaldi'nin yeni kararlı sürümü ile benzersiz bir deneyim yaşayacaksınız...Uzun zamandır beklenen Eşleştirme özelliğinin yanında, Hareket edebilen web panelleri, çoklu sayfa gösteriminde ayarlanabilir ekran yeni eklenen özellikler arasında. Özellikle ilk sürümden bu yana 1500 üzerinde hatanın giderilmiş olması da ortaya çıkan ürünün ne denli kaliteli olduğunu gösteriyor.

Vivaldi 2’yi İndirin

arayüz

Modern Bir Görünüm

Tarayıcı arayüzünde yapılan bir takım geliştirmeler, yeni eklenen ayarlar ile tarayıcınıza tamamen hükmedebiliyorsunuz. İşte yapabileceklerinizin bir kısmı:

 • Sekmeleri dikey bir biçimde dizip adres çubuğunu aşağı alabilirsiniz mesela. Yahut nasıl görmek istiyorsanız...
 • Sayfanın yakınlaştırma ayarını sabitleyebilir, okuma modunda çok daha temiz bir görüntü elde edebilirsiniz.
 • Sayfaya uyumlu bir tema seçebilir yahut arayüzün gezdiğiniz sayfa rengini alması sağlayabilirsiniz.
 • Arayüz temasını zamanlayarak günü istediğiniz saatinde temanın değişmesini sağlayabilirsiniz.
 • Hızlı erişimi, başlangıç sayfası arka planınını ya da araç çubuklarının arka planlarını değiştirebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi yapabileceklerinin pek fazla sınırı yok desek yanlış olmaz. Siz tarayıcıya değil, tarayıcınız size uysun.

eşleştirme

Eşleştirme

Uzunca bir süredir herkesin beklediği bir özellik Eşleştirme. Kısaca tarayıcınızın bir takım verileri sizin adınıza tutarak, farklı bir yerde/oturumda aynı verileri elde etmenizi sağlayan bir özellik olarak belirtebiliriz eşleştirmeyi...

Aslında uzunca bir süredir test çalışmaları yapılıyordu fakat son kullanıcı için hazır hale gelmesi biraz zaman aldı. Eşleştirme teknolojisi için büyük bir yatırım, altyapı ve test gerektiğinden bu işlem zaman aldı diyebiliriz.

Eşleştirme şu an aşağıdaki verileri içermektedir.

 • Yer seçimlerine
 • Hızlı erişim
 • Kayıtlı parolalar
 • Otomatik tamamlama verileri
 • Geçmiş (sadece adres çubuğuna manuel girilen bilgiler)
 • Eklentiler
 • Notlar

Vivaldi, güvenlik noktasında kullanıcı verilerinin korunmasına çok dikkat eden bir şirket. Eşleştirme özelliği uçtan uca şifreleme tekniği ile korunan bir özelliktir. Kullanıcı verileri ne şirket içerisinde ne de üçüncü taraflarla paylaşılmamaktadır.

Bu özelliği kullanmak için alt kısımda bulunan araç çubuğu üzerindeki simgeye (bulut) tıklayın ve sonrasında açılan sayfada yeni bir hesap açarak ya da var olan hesabınızı kullanarak sisteme giriş yapabilirsiniz. Yardım için ayrıca bu sayfadan da yararlanabilirsiniz.

sekme yönetimi

Daha Güçlü Bir Sekme Yönetimi

Vivaldi'de sekemlere erişmek ve sekmeleri yönetmek için birçok yöntem bulunmaktadır. Örneğin sekmeleri sekme grupları içerisine alabilirsiniz, yahut hızlı komut özelliği ile sekmelere erişebilirsiniz. Tabi erişimin yanı sıra sekmeleri sabitleyebilir, uyku moduna alabilir, sürükle-bırak ile taşıyabilir ya da sessiz hale getirebilirsiniz.

Bu sürümle öne çıkan birkaç değişiklik ise;

 • Ayarlanabilir sekme döşemeleri: Bildiğiniz gibi Vivaldi'de birden fazla sekmeyi ekranda aynı anda görebilirsiniz. İster yatay ister dikey. Öncesinde bu oranlama otomatik olarak yapılıyorken artık bunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.
 • Sekmelere erişim için yeni bir yöntem: Tarayıcıya eklenen yeni bir ayar ile (Ayarlar/sekmeler/sekme özellikleri/sekme geçicisini liste olarak göster) sekme geçicisini liste halinde gösterebilirsiniz. Çok daha kullanışlı emin olun.

İnanıyoruz ki bu sürümle beraber tarayıcınız çok daha zekice bir deneyim sunacak sizlere...

 • Genişletilebilir web panelleri sayesinde birçok özellik ve sayfaya kolayca erişim imkanı bulabileceksiniz. Panellere kısayollar atayarak çok daha hızlı bir şekilde erişim sağlayabileceksiniz. Panel ayarlarınızdan panel açılmasını otomatik hale getirerek panelin otomatik olarak kapanmasını da sağlayabilirsiniz.

 • Tarayıcının geçmiş özelliğini kullanarak gezinimleriniz hakkında çok detaylı verilere erişebilirsiniz. Örneğin hangi gün hangi saatte hangi sayfalara erişmişsiniz, en fazla hangi sayfaları ziyaret etmişsiniz, vb..Üstelik bunu grafiksel bir arayüzle de önünüze getiriyor.

 • Notlar özelliği ile sayfaları gezerken hızlı notlar alabilir, sayfaların görüntülerini kolayca kaydedebilirsiniz.

 • Görüntü çekme özelliği ile gezdiğiniz sayfalardan ekran görüntüleri alabilir ya da tüm sayfanın görüntüsünü kaydedebilirsiniz.

 • Resim özellikleri ile herhangi bir resmin derinlemesine tüm özelliklerine erişebilirsiniz.

 • Zaman ve enerji kaybetmeden, klavyenizi, fare hareketlerini, hızlı komutları , takma adlar özelliğini kullanarak birçok şeye çok kısa zamanda erişebilirsiniz.

Kısacası Vivaldi ile çok değerli olan zamanınıza değer katabilir, web geziniminizi tamamen size özel bir hale getirebilirsiniz.

İyi eğlenceler diliyoruz!

Vivaldi Technologies Hakkında

Vivaldi Technologies, web kullanıcıları için ürünler ve hizmetler sunan çalışan sahipli bir şirkettir. Yaptığı her şeyde, Vivaldi kullanıcılarının önceliklerine inanır. Vivaldi'nin genel merkezi Oslo'da yerleşiktir ve aynı zamanda Reykjavik, Boston ve Palo Alto'da da ofisleri bulunmaktadır. Daha fazlası için : http://www.vivaldi.com/

Değişiklik listesine erişmek için tıklayın.

Not: Bu sürümle ilgili tüm olumlu/olumsuz görüşlerinizi buradan yahut Vivaldi Türkçe Forumları üzerinden bizlere iletebilirsiniz.