vivaldi 1.8

OSLO, Norveç – 29 Mart 2017 – Vivaldi Tarayıcı bugün, kullanıcılara çevrimiçi davranışları hakkında bilgi veren yeni Geçmiş özelliğini duyuruyor. En son sürüm, tarayıcı içinde not almak için çok daha fazla seçenek, sekmeler için güçlü ses kontrolü ve diğer geliştirmeler de içeriyor.

Vivaldi 1.8’i İndirin.

Tarih daha önce hiç olmadığı gibi

Vivaldi'nin yeni Geçmiş özelliği, kullanıcıların kendi gezinme alışkanlıklarını, görsel ipuçlarıyla ve istatistiklerle destekleyerek keşfedilmesini sağlıyor.

Vivaldi Technologies CEO’su Jon von Tetzchner “Tarama geçmişini her zamankinden daha kullanışlı hale getirmek istiyoruz,” diyor ve şu şekilde devam ediyor “Vivaldi, yüzlerce satır arasında gezinmek yerine, Geçmiş’e görsel olarak sunulan kapsamlı bir bakış sunuyor. Bu, kullanıcılarımızın çevrimiçi etkinliklerini analiz etmelerine ve aradıkları şeyi bulmalarına yardımcı oluyor.”

Her şeyi bulmak için milyonlarca yol

Yeni Geçmiş özelliği, Vivaldi kullanıcılarının ziyaret edilen web sitelerini hızlıca taramalarına ve eski URL'leri bulmak için yararlı ipuçları almalarına olanak sağlıyor.

Çoğu tarayıcı tarafından sunulan bağlantı adresi listesine ek olarak, Vivaldi daha önce ziyaret edilen siteler hakkında ayrıntılı istatistikleri içeren bir takvim görünümünde geçmişi gösteriyor. Grafikler ve renk kodlu ısı haritası görünümü, çevrimiçi etkinliklerin ve başlıca gezinme eğilimlerinin hareket noktalarını gösteren başka bir boyut ekler.

Tüm bu veriler, kullanıcılar doğru arama terimini hatırlamadığında bile önceden ziyaret edilen web sayfalarını bulmaya yardımcı olur. Vivaldi'nin geçmişi, aramaları bağlamda gösterir; bu şekilde kullanıcı, özellikle belirli bir günde aktif olarak ziyaret ettiği bir sayfayı görmek istediğinizde, sayfa adresleri eski olsa dahi, kolayca bulmasını sağlar.

Vivaldi kullanıcıları aramayı aylık görünümden veya Gün Seçici Takvimden, belirli bir tarih aralığına da daraltabilir. Buna ek olarak kullanıcılar arama sonuçlarını tarihe, unvana, adrese ve görünümlere göre filtreleyebilir.

vivaldi 1.8

Sadece gözlerin için

Bu bilgilerin tümü kesinlikle bir kullanıcının bilgisayarına özel ve yerel – Vivaldi, kullanıcının geçmiş verilerini toplamaz.

“Yeni Geçmiş özelliği, üçüncü şahıslar tarafından takip edilebilecek verileri göstermektedir "diyor Von Tetzchner. "Kullanıcılarımızın gezinme alışkanlıklarından para kazanmaya çalışmak yerine, bu bilgileri sadece onların kullanımlarına sunuyoruz.” diye devam ediyor.

Bu bilgileri analiz etme yeteneği ile kullanıcılar, çevrimiçi davranışlarını değiştirmek isteyip istemediklerine karar verebilir ya da belirli öğeleri listeden çıkarabilirler.

Yan tarafınızdaki Geçmiş

Vivaldi'nin hızlıca erişilebilen Yan Panelleri ,yer imleri, indirilen dosyalar, notlar ve kullanıcı seçimlerine bağlı olarak eklenen web sayfaları , artık Geçmiş yan paneli de içeriyor. Geçmiş simgesi tıklandığında, görüntülenen sayfanın yan tarafında daha önceden ziyaret edilen sayfa bağlantılarının bir listesi gösterilir. Bu şekilde, kullanıcılar geçerli sayfadan ayrılmadan geçmişte hızlı bir şekilde arama yapabilirler.

vivaldi 1.8

Her zaman daha fazlasını isteme

Her sürüm ile birlikte Vivaldi, programın her yönünü iyileştirmeye çalışıyor ve 1.8 istisna değil.

Öne çıkan şeyler:

  • Sürükle ve bırak ile notlar oluşturun. Vivaldi, kullanıcıların web sitelerine düşünce ve fikir eklemenin uygun bir yolu olarak, Yan Panelde not almalarını sağlar. Artık seçili metni Notlar paneline sürükleyip bırakarak notlar oluşturabilirsiniz - yalnızca tarayıcıdan değil, başka herhangi bir uygulamadan da. Kullanıcılar ayrıca gezinmekte olduğu sayfadaki bir metni sağ tıklayabilir ve yeni bir not oluşturmak için açılan menüden "Notlara Kopyala" yı seçebilirler.

vivaldi 1.8

  • Gelişmiş sekme susturma. Vivaldi, tarayıcıda istenmeyen sesleri kontrol etmek için birçok yol sunuyor ve en son sürüm, sekmeleri susturmak için yeni seçenekler ekliyor. Kullanıcılar artık tüm sekmelerdeki seslere izin vermek isteyip istemediklerini seçebilirler. Sadece aktif olan sekmede ya da arka plandaki bir sekmede ses çalmasına da izin verebilirler.

  • Windows’ta otomatik güncellemeleri etkinleştirme ya da devre dışı bırakma seçeneği.

  • Önceki sürümlerde açılır pencereler otomatik açılıyordu. Artık kullanıcılar bunu kendileri seçebilir.

  • Ana sayfayı Başlangıç Sayfası olarak ayarlayabilme seçeneği.

  • Sayfadaki bağlantıları Sağ tıklama menüsü ile aynı sayfada açabilme olanağı.

  • Uykuda bekletilen sekmeleri gri tonlamalı görüntüleyebilmek için yeni bir seçenek.

  • Adres çubuğu açılır listesinde gösterilen eşleşmelerin daha vurgulu olarak gösterilmesi.

  • Chromium için çeviri iyileştirmeleri.

  • Sağ tıklama menüsünden resim arayabilme.

İyi eğlenceler diliyoruz!

Vivaldi Technologies Hakkında

Vivaldi Technologies, web kullanıcıları için ürünler ve hizmetler sunan çalışan sahipli bir şirkettir. Yaptığı her şeyde, Vivaldi kullanıcılarının önceliklerine inanır. Vivaldi'nin genel merkezi Oslo'da yerleşiktir ve aynı zamanda Reykjavik, Boston ve Palo Alto'da da ofisleri bulunmaktadır. Daha fazlası için : http://www.vivaldi.com/

Basın Kitini İndirint (ZIP)

Not: Bu sürümle ilgili tüm olumlu/olumsuz görüşlerinizi buradan yahut Vivaldi Türkçe Forumları üzerinden bizlere iletebilirsiniz.