Vivaldi 1.2

Kendinize has fare hareketleri kullanmaya hazır mısınız, artık yapabilirsiniz...

Fare hareketleri Vivaldi'nin ilk ön izleme sürümünü yayınladığımız günden bu yana en fazla istenen özelliklerin arasındaydı. Bu en iyi nasıl yapılabilirdi...elbette en iyisi kendi istediğiniz şekilde yapmak.

Bu anlamda Vivaldi 1.2 kararlı sürüm ile özelleştirilmiş fare hareketlerini kullanabilirsiniz artık. Sadece basit birkaç çizgi ve dokunuş ile kolayca kendi hareketleriniz tanımlayabilir, tarayıcınızı kendinize has bir stilde kullanabilirsiniz. Nasıl mı?

Yeni Bir Fare Hareketi Oluşturma

Yenilikler bunlarla sınırlı değil elbette...

sayfa yakınlaştırma

Erişebilirlik anlamında sayfa yakınlaştırma özelliği de en önemli özelliklerden birisi bizim için. Artık her bir sekme için ayrı ayrı sayfa yakınlaştırma oranını tanımlayabilirsiniz. Ayrıca yakınlaştırma aralığını %20 - %500 olarak çok daha geniş bir yelpazeye oturttuk. Perspektifinizi genişletebilirsiniz :)

yeni sekme

Yeni sekmeler için tanımlayabileceğiniz, başlangıç noktası olarak kullanabileceğiniz "Yeni sekme sayfası" ayarı ekleyerek, her yeni sekme açılışında ayarladığınız bir sayfanın açılmasını sağladık.

Bunun yanı sıra yeni eklenen kısayollarla birden fazla sekmeyi artık tek bir tıklama ile kapatabilirsiniz (Ctrl ile çoklu olarak sekmeleri seçebilirsiniz) ya da seçili bir sekme grubuna istediğiniz bir komutu uygulayabilirsiniz.

Yeni bir dil olarak Katalanca eklendi ve Vivaldi şu an 52 farklı dilde kullanıcılarıyla buluşuyor.

Eminiz bugün Vivaldi 1.2'yi deneyecek ve görüşlerinizi bizimle paylaşacaksınız.

Sizler için en iyi tarayıcıyı yapmayı amaçladığımız bu projede bizlere yardımcı olduğunuzdan ötürü sizlere tekrar teşekkür ederiz.

Vivaldi 1.2'i İndirin

Sürümle ilgili tüm değişiklere buradan ulaşabilirsiniz.

İyi eğlenceler diliyoruz.