Artık daha fazla beklemenin bir anlamı yok. Nihayet 1.1 sürüm yayında.

Yeni Vivaldi genişletilmiş sekme yönetimi, arka plan sekmelerinin daha iyi yönetimi ve daha fazlası ile test edilmeyi bekliyor.

İlk kararlı sürümümüz 1.0'ın yayınlanmasının üzerinden 3 hafta geçmiş olduğuna inanmak gerçekten güç. İlk sürüm ardından yüzlerce haber ve milyonlarca indirme yapıldı. Dolayısıyla ne kadar doğru bir iş yaptığımızın ayrı bir göstergesi bu. Zaman çok hızlı ilerliyor ve elbette biz de boş durmuyoruz.

Bugün Vivaldi 1.1 kararlı sürümü yayınlıyoruz.

Bu aslında, geçtiğimiz 3 hafta boyunca sizlerden aldığımız geri bildirimler sonrası Vivaldi'yi nasıl daha iyi yapabiliriz sonrasında oraya çıkan bir durum...

İlginizi çekebilecek bazı değişikleri aşağıda görebilirsiniz.

Vivaldi 1.1'i İndirin

Bizler sekme yönetiminin oldukça önemli olduğunu biliyoruz o yüzden bu sürümde bu anlamda çok daha fazla seçenek bulabileceksiniz. Artık sekmelerinizi çoğalttığınızda ya da gruplandırdığınızda açılış davranışını değiştirebilirsiniz. Sekmelerinizi ALT tuşuna basarak ya da sekme kapatma simgesi ile ve hatta hızlı Komutları kullanarak bile kapatabilirsiniz.

sekme kapatma

Yine ayrıca sekme aktivasyon davranışı ayarlarını sekme kapanıyorken bile ayarlayabilirsiniz. Örneğin, sekmeyi kapattığınızda kapanan sekmenin solundaki ya da sağındaki sekmenin aktifleşmesini sağlayabilirsiniz.

sekme kapatma

Bu sürümde sekmeleri uykuya alma özelliğini daha da iyileştirdik. Artık bulunduğunuz sekme grubunu da derin uykuya alabilirsiniz. Yahut istediğiniz sekmeleri Ctrl ya da Shift ile seçerek de uykuya alabilirsiniz.

Opera 12 hızlı erişimleriniz artık Vivaldi'ye kolayca aktarılabiliyor. Muhtemelen bazılarının çok hoşuna gidecek bu özellik ayrıca :)

Ayrıca tarayıcı çekirdeğini en son standartları içeren Chromium 50'ye güncelledik. Bununla beraber artık Windows XP, Vista ve Mac OSX 10.9 öncesi sürümleri destekleyemiyoruz.

Vivaldi 1.1'i İndirin

Sürümle ilgili tüm değişiklere buradan ulaşabilirsiniz.

İyi eğleceler diliyoruz.

Not: Bu sürümle ilgili tüm olumlu/olumsuz görüşlerinizi buradan yahut Vivaldi Türkçe Forumları üzerinden bizlere iletebilirsiniz.