Soylesi-Jon

Vivaldi ve Opera tarayıcılarının kurucusu Jon von Tetzchner ile "Kullanıcı odaklı başarılı bir ürün oluşturma" ile ilgili söyleşi yapıyoruz. Elbette ufak, tefek sürprizlerimiz de olacak. Etkinliğe katılım ücretsizdir ve herkesi bekliyoruz.

Opera ve Vivaldi tarayıcılarının kurucusu Jon von Tetzchner’i ağırladığımız için heyecanlıyız.

Jon von Tetzchner, yirmi yıldan uzun bir süredir Web dünyasının içinde yer almış, fikrini küresel ölçeğe taşıyabilmiş deneyimli ve başarılı bir girişimci. 1995’te iş arkadaşı Geir Ivarsoy ile birlikte Opera tarayıcısını kurdu. Bu tarayıcı dünya genelinde 750’den fazla çalışana ve 350 milyondan fazla kullanıcıya ulaşarak mobil webin öncüsü oldu.

Jon, Opera ile geçen 17 yılın ardından, 2013’te Vivaldi Technologies isminde yeni şirketini kurdu. Vivaldi web tarayıcısı ilk kullanıcılarına 2016 yılında ulaştı. Sayısız özelliğiyle webte gezinmeyi başka bir seviyeye taşıyarak, kullanıcılarına daha canlı bir deneyim sunmayı hedefliyor. Ayrıca Vivaldi; forumlar, bloglar, sohbet, fotoğraf paylaşımı ve ücretsiz eposta hizmetleri ile heyecan verici bir topluluk ortamı sunuyor.

Vivaldi, kullanıcılarını ilk sıraya koyduğu için gizliliklerine saygı gösteriyor ve herhangi bir kişisel veri toplamıyor. Bu girişim kişisel bilgilerin korunmasına gösterdiği özenin yanı sıra yenilik, fonksiyonellik, güvenlik ve gizlilik gibi konularda yüksek beklentileri olan benzer fikirleri olan insanlarla bir topluluk kurmayı da hedefliyor.

Jon, tutkulu bir teknoloji girişimcisi ve sıkı bir mahremiyet savunucusu olarak ümit veren birçok girişime yatırım yapıyor. Tarayıcı tabanlı mobil uygulamalar dahil web ve teknoloji konusunda; girişimcilik, sektör ve trendler, yenilikler ve hareketler, piyasa üzerine yetkin bir konuşmacı.

Tüm bu konulardaki uzmanlığı ile Jon, kullanıcı odaklı bir ürünün nasıl yapıldığına ait önemli noktaları, sormak istediğiniz soruların eşliğinde anlatacak.

Gelin; içecekler, atıştırmalıklar, sürpriz hediyeler ile dünyanın en kişisel, özelleştirilebilir, kullanıcı odaklı web tarayıcısı Vivaldi hakkında konuşalım.

Yer

KWORKS Girişimcilik Araştırma Merkezi / Konum

Tarih

6 Mayıs Pazar, 19:00 - 22:00